היינות המעוטרים של ישראל

היינות המעוטרים של ישראל

הם מצטיינים בתחרויות מעבר לים, זוכים במדליות נוצצות ועיטורי שבח. קבלו את היינות הגדולים שמייצגים את ישראל כשגרירים של איכות בתחרויות הבינלאומיות.

יין הוא סמל של איכות, קולינאריה, תרבות, היסטוריה ויוקרה. תחרויות היין הבינלאומיות מארחות גם יינות מישראל, והאחרונים זוכים לשבחים בקרב מבקרי היין והשופטים. בישראל לבדה, רוב הציבור הישראלי מצביע על היין הישראלי כעל הבחירה המועדפת שלו. ניצחון ברור אם כך בטבלת המכירות של יינות ישראלים על פני הקולגות מאירופה או העולם החדש. התחרויות החשובות בצרפת, לונדון או ארה"ב מקיימות פאנלים של שיפוט לפי הקטגוריה של היין ולפי קטגוריית המחיר.

ישראל היא מדינת שמש ולפיכך מרבית מיינות ארצנו האדומים למשל יהיו בסגנון פרי מובהק. פירותיים, מלאי טעם, עם רמת אלכוהול ממוצעת של 14% וארומות מתקתקות. לשם השוואה ניתן לומר שסגנון היין שלנו דומה יותר לקליפורניה או דרום אפריקה מאשר לצפון איטליה או צרפת האירופאיות. ועדיין, בכל התחרויות האלו מתחרים יינות מכל העולם- כל מדינה עם יין וסגנון מעט שונה. ברור אם כך שיין שנמכר עד 15 דולר לא מתחרה ביינות שנמכרים במחיר של עד 5 דולר ובוודאי שלא מתחרה ביינות שנמצאים במחירים הגבוהים.

altitude624

ישנן שיטות שיפוט וניקוד שונות בעולם היין אך המטרה אחת-לקבוע את מרכיבי האיכות הטכניים של היין לפי פרמטרים ברורים מקובלים. היינות של יקבי ברקן זכו בעשור האחרון למירב העיטורים והמדליות בתחרויות של מעבר לים, יותר מכל יקב ישראלי אחר, והביאו ליקב ולתעשיית היין בישראל גאווה. לא פלא שהיקב הוא יצואן היין הגדול ביותר של ישראל עם למעלה מ 40 מדינות מעבר לים. את הכבוד ניתן הפעם ליינות שזכו במדליות בתחרות הבינלאומית בלונדון בשנת 2017 . בואו נציג אותם:

  • altitude 624+ קברנה סוביניון מבציר 2012
  • altitude 720+ קברנה סוביניון מבציר 2012
  • סופרייר קברנה סוביניון מבציר 2012

altitude720

על סדרת altitude:

מציגה את ההשפעה של גובה הכרם על סגנון היין הסופי. בסדרה קיימים 3 יינות  מהגליל העליון מזן הקברנה סוביניון, שהוא בכיר הזנים האצילים בעולם היין. בגליל העליון גילו הייננים של יקבי ברקן כי זן הקברנה סוביניון נותן את הביטוי המיטבי ביותר לעומת שאר אזורי הארץ, תגלית שהביאה אותם ליזום בשנת 2003 ניסוי בו בחנו את השפעת גורם הגובה של הכרם על סגנון היין הסופי. כך נולדה סדרת אלטיטיוד המבחינה במיקום הכרם, גובהו מעל פני הים והשוואתו לכרם אחר בו מגדלים את אותו הזן ממש. עשיית היינות נעשתה באופן דומה לחלוטין ביקב תוך כדי שילוב ארסנל חביות אלון דומות.

altitude 624+ ממושב עלמה מציג את הסגנון הפירותי המובחן של זן זה, כאשר הכרם בדובב בגובה 720+ מטר מעל פני הים מציג אופי מתובל יותר, עם ארומות תבלינים.  לאחרונה נוסף גם היין השלישי בסדרה בכרם יפה נוף הגלילי בגובה של 585 מטרים מעל פני הים. זנהו כנראה היין הקטיפתי בחבורה והאלגנטי שמתאים לקהל רחב של טועמים. כל יין קורץ לקהל מעריציו. מעניין יהיה אם כן לבחור טעימת רוחב של כל השלושה ולהשוות בינהם. כך תוכלו כמובן לדעת מהו הסגנון המועדף עליכם.


superiur-2012

Superieur מייצג את פסגת ההישגים של יין הדגל יקבי ברקן בתחום ייצור היין.

יינות הדגל של כל יקב בעולם או כפי שהם לעיתים מכונים בצרפת, יינות התווית הראשונה, הינם יינות שעל מנת להוציאם לשוק יש צורך שהיין הסופי הגיע לקו הגמר כאשר התגבר על כל מכשולי האקלים שפקדו אותו בכל שלבי גידול בכרם. בישראל שלנו יהיה זה נכון לומר שבמדינה חמימה יש להימנע מחמסינים רצופים של יולי ואוגוסט לפני הבשלת הענב. גם קרות של טרום אביב הינן לא רצויות ולכן כל מכשול אקלימי כזה יוריד את הסיכוי של היקב להוציא את היין הגדול שלו. לסדרת סופרייר יש גם פריבילגיה ברורה בכל האמור לבחירת החביות בהן יתיישן היין, כלומר לעיתים מתאים היינן חבית ממקור ספציפי בהתאמה אישית.

הסדרה מציגה יינות מורכבים מהענבים המובחרים ביותר בחלקות הכרם הטובות של הגליל העליון. בסופו של התהליך מבוקבק קברנה סוביניון סופרייר שהוא הנציג הבכיר והמפורסם של הסדרה, בבקבוק עב כרס הנראה כמו בקבוק מגנום ליטר וחצי, אך למעשה מכיל 750 מ"ל. זהו ללא ספק יין מרשים באופן יוצא דופן שמשמש לא פעם גם למתנות כחלק מסטטוס ויוקרה. בצירים מן העבר של קברנה סוביניון סופרייר זכו בתחרויות בינלאומיות שהביאו ליינני יקבי ברקן את היוקרה וההכרה העולמית.

הירשמו למועדון וקבלו 30 ₪ מתנה לרכישה באתר!

אני מאשר קבלת חומר פרסומי ואת תנאי המועדון

 

מדריך היין

הוסף תגובה

נגישות
עגלת הקניות שלך
0