גאווה ישראלית- מה יש למדינת ישראל להציע…

שטחה של מדינת ישראל משתרע על פני למעלה מ- 20,700 קמ"ר הכוללים בתוכם טופוגרפיות שונות. החל ממדבר בקצה האחד והרים מושלגים בקצה השני.
עם זאת, כפי שרבים וודאי יודעים, רק כ-50% משטחה מנוצלים להתיישבות וכל השאר מחולקים לשטחי קק"ל, שטחי אימון צבאיים ושטחי תעשייה וחקלאות.

בתוך שטחי החקלאות של מדינתנו הקטנה, גדלים להם בשקט בשקט כ-50,000 דונם (ואף יותר) של כרמים הפרוסים על פני שבעה אזורי גידול עיקריים ומפיקים ענבים ללמעלה מ-300 יקבים. תריסר מהם מייצרים למעלה ממיליון בקבוקים בשנה. כל איזור גידול מאופיין בתנאים ייחודיים בשונה למשנהו. העושר של תנאי הסביבה, מגוון קרקעות וצירופי מיקרו-אקלים, בשילוב עם מיומנויות הכורמים הביאו יצרניי יין רבים לייצר יינות מגוונים שלעיתים לא נופלים מאלו המיוצרים במדינות היין הקלאסיות.

רוצה ליהנות מסיור מודרך במרכז המבקרים "כרם ברקן" ב- 30 ₪ ?

חמשת היקבים הגדולים בישראל, בראשם עומד יקב ברקן שלאחרונה חרט על דגלו את היותו היקב "המעוטר ביותר בתחרויות יין בינלאומיות", הם דוגמא מצוינת לשילוב בין מיומנויות הכורם לבין אמנות היינן. יקבי ברקן, מחזיקים בבעלותם למעלה מ-10,000 דונם של כרמים ומהווים את הכורם הגדול בישראל.

בשנים האחרונות איכות היין בישראל עלתה, הפכנו ממדינה שמייצרת יין שולחני פשוט, ליצרנית יינות יוקרתיים המשתתפים בתחרויות יין בינלאומיות יחד עם המדינות המובילות בעולם בייצור יין. עם העלייה באיכויות החלו לקום תחרויות שיפוט יין. שופטים מכל העולם הכוללים סומליירים ומאסטר סומליירים בשילוב עם ייננים ומבקרי יין, הגיעו לישראל לתפוס מקום בנבחרות השיפוט. אחד אחרי השני החלו היינות לצבור פרסים ועיטורים והקנו לעצמם שם עולמי, מצדיקים את המשפט החקוק של טל ברודי "היינו על המפה ואנחנו נישאר על המפה!".

אבל למרות השינוי החיובי בייצור היין ואיכותו, בין היצור לצריכה עדיין קיים פער! תרבות היין בישראל בחיתוליה וקשה לנו לדמיין תמונה של אחד האדם שותה כוס יין כל יום- צהריים וערב. ועם זאת, לצד המחשבה הלכאורה אבסורדית הזאת, בשנים האחרונות מסתמן שינוי בכיוון חיובי. במסעדות וברים היין כבר לא מתחבא בתוך רשימת המשקאות הארוכה והמפרכת, אלא הוא קיבל מקום נפרד משל עצמו. כוסות יין לפתע מוצבות לצד הסכו"ם ויוצרות קישוט ואווירה לסועדים ואנשי הצוות הפכו יותר מהוקצעים ומביני עניין.

עשרות פסטיבלים שהוקמו בשילוב יוזמות פרטיות ועירוניות, והחלו לבצבץ כמו פיטריות לאחר הגשם, יוצרים פלטפורמה נהדרת לחובבי יין קלים וכבדים ליהנות ממשתה שכולו יין ואוכל. תל אביב וירושלים הן דוגמא מעולה לערים מרכזיות המארחות בכל שנה את שניים מאירועי היין הגדולים ביותר. האחד, הינו הסומלייה (Sommelier), המתקיים בהיכל התרבות בתל אביב ומהווה במת מפגש בין הקהל המקצועי לבין היקבים. השני הינו פסטיבל יין פיופ, המתקיים בבנייני האומה בירושלים.  הפסטיבל מאפשר לקהל הפתוח ליהנות מטעימות יין של 160 מותגי יין ומסדנאות יין קצרות בהנחיית מרצים ומומחים מכל העולם.

וכך, עם הצריכה הגוברת, התפתחות תעשיית היין והעלייה במודעות לחשיבות איכויות היין, נולדה לה יוזמה מבורכת: לראשונה בישראל ניתן ללמוד לימודי תואר בייננות וגידול גפן. העומד בראשם הינו פרופ' זהר כרם, חבר הסגל האקדמי של הפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית. התוכנית הלימודית הורכבה על ידי היינן יותם שרון ונפרסת על פני ארבעה סמסטרים, הכוללים תוכן עיוני ומעשי ביקבים ובכרמים והתמחות ביקב בארץ או בחו"ל.

למעלה מ-300 יקבים, עשרות ברי יין ייעודיים וחנויות מתמחות, לצד פסטיבלים וסדנאות יין ואף לימודי תואר בייננות. אז לכל מי שחשב שלישראל אין יותר מידי להציע, שיחשוב בשנית!

הירשמו למועדון הלקוחות של יקב ברקן ותיהנו מסיור מודרך ומרתק במרכז המבקרים "כרם ברקן" ב-₪30 בלבד

אני מאשר את תנאי המועדון וקבלת חומר פרסומי

עורך תחום היין

28 תגובות