יין ומגדר

יין ומגדר / טליה לוין

עזבו אותי משוויון. אף אחד לא יצליח לשכנע אותי שאין הבדלים בין נשים וגברים, ואני מדברת בעיקר על הבדלים פיזיולוגים ומנטליים ולא על שום דבר אחר, אז אל תקפצו לי כאן ותצקצקו. כן, נשים הן מנגה וגברים הם איפה שהוא מהספקטרום הלא קומוניקטיבי וזה סבבה, השלמתי עם זה, ואני אוהבת אתכם ככה.

האמת היא שגיליתי שהדרך הטובה ביותר להתמודד עם הפערים הללו היא פשוט לקבל אתכם כמו שאתם ועל הדרך לשתות הרבה אלכוהול שמקל במשהו על ההתמודדות. אבל מסתבר שלא רק בענייני קומוניקציה, אלא גם בטעמים אנחנו שונות מגברים ורוכשות יין בממוצע יותר מגבר שרוכש בירה. למען האמת, 80 אחוזים מרכישת היינות ברשתות השיווק נעשית על-ידי נשים. כל מיני רעשי רקע של גברים גרמו לי לצאת ולבדוק אחת ולתמיד מה ההבדל בין גברים לנשים בכל הנוגע לבחירת יין, והאם יש יין "גברי" ויין של "בנות"?

בואו נתחיל מכך שלגברים יש אגו, וכשהם מתיישבים במסעדה ומקבלים אוטומטית את תפריט היין (מה יש לכם בעלי המסעדות? כך אתם מחנכים את המלצרים שלכם?), הם יכחכחו בגרונם ויסתכלו קודם כל על המחיר. גברים לא אוהבים לצאת קמצנים, אבל גם לא לבזבז הון תועפות על יין במסעדה כשאפשר פשוט לשבת בתחתונים במרפסת ולשתות בבית וודקה. גבר ממוצע יבחר את יינות האמצע, אלה שמחירם לא זול ביותר אך גם לא יקר מדי. עניין של אגו כבר אמרתי? אישה, לעומת זאת, תלך על היין שהיא זוכרת מהפעם הקודמת שהיה לה טעים, ללא קשר למחיר. כאן הטעם מנצח.

בעניין סוגי היין יש פה דילמה שמוציאה את הגברים קצת אהבלים, אבל מגיע להם. גברים מתוקף היותם יצורים שאוהבים להרשים, יזמינו מהמלצר יין שהם יודעים לבטא את שמו. אגב, אם תהיתם פעם מדוע היה כל-כך קשה לגוורצטרמינר – יין הנפלא המתקתק והכה תפור על מזג-האוויר הישראלי – לתפוס בישראל, זה קורה מהסיבה הזאת בדיוק. עד שנתפס הקיצור "גוורץ", גברים התביישו לשבור שיניים מול הדייט עם המבט המצועף, אז הם הזמינו את השאבלי הכבד, גם אם הם לא סובלים אותו. זה שם סקסי שמתגלגל על הלשון כמו תוכן של צדפה טרייה. "את רוצה לעלות אליי למרלו בובה? את בטח לא תשימי לב אם אמזוג לך את הגרמני ההוא כי הוא יותר טעים לי".

נשים אוהבות מותגים, אבל לא כשמדובר ביין. אם היא אוהבת מרלו היא תשתה אותו לנצח ולא משנה מאיזה יקב הוא יגיע. היא גם לא תהסס לבקש לטעום טעם חדש, או מותג לא מוכר. גבר, לעומתה, ירצה להרשים עם היין הכי טוב שיצא מהבציר המחורבן של 2008, "את יודעת מותק ש-2008 היתה שנה בציר ממש גרועה?", וגם אם אין לו מושג על מה הוא מדבר הוא ימשיך לעשות מולך ניים דרופינג.

נשים שותות באופן פרקטי, ואם בא לה לבן וקר זה מה שיהיה. ובכלל האימרה שנשים אוהבות יין קליל יותר היא מכלילה מדי. בגדול זה נכון, ואולי מכאן נגזר הביטוי המרגיז "יין של בנות", למרות שתכל'ס אין דבר כזה. טעם וריח הוא לא עסק מגדרי. התפיסה שגברים מעדיפים יינות אדומים מתקשרת לדעתי יותר לתדמית מאשר לטעם. נהוג לחשוב שגברים אוהבים את היינות האדומים, הכבדים והדומיננטיים, אלא שאני מכירה כמה וכמה גברים שמתים על רוזה ולא יחליפו אותו לעולם.

רוצה להנות מ 15% הנחה באתר PANECO על מגוון יינות ברקן? הירשם למועדון ברקן>>

על אף העלייה בכמות הנשים ששותות יין, עדיין ניתן לומר שגברים באופן ממוצע שותים יותר. כמו כן העלייה ברכישת יינות ברשתות השיווק (שלא בהקשר של חגים) שנעשית, כאמור, על-ידי נשים, לאו-דווקא מפלחת לחלוקה שרירותית את ה"נשים מרוזה וגברים משיראז", אם כי יין ויאנג יש בכל דבר, אז גם בזני ענבים אדומים שריריים כמו קברנה סוביניון ושיראז, לעומת יינות אדומים קלילים, נגישים, רכים יותר, שיתפסו כיותר נשיים. כך או כך, כדי שנוכל לחיות יחד בשלום, כדאי שנשים בקבוק יין בינינו באופן קבוע, נתחיל לשתות ואז נשחק אמת או חובה.

הירשמו למועדון כבר עכשיו!

אני מאשר קבלת חומר פרסומי ואת תנאי המועדון

טליה לוין

הוסף תגובה

נגישות
עגלת הקניות שלך
0