משחק של ניגודים ועומק: המאייר איתמר מקובר יספק לכם השראה

במציאות היום-יומית הרגילה, כיף להיתקל באנשים אחרים. כאלה שהחשיבה מחוץ לקופסה היא בשבילם דבר שבשגרה; שאוהבים לחיות את המציאות הסטנדרטית רק בשביל לפרוץ את הגבולות שלה ולתבל אותה בנגיעות יצירתיות.

אלו בדיוק האנשים של פרייה: שונים, ארטיסטים ויוצאי דופן. לכן, החלטנו ללוות 16 אמנים מוכשרים ומקוריים, שיספקו לכם הצצה לפרשנות האמנותית שלהם לפרייה ויצבעו את פיד האינסטגרם שלכם בגוונים של השראה. מבטיחים.

איתמר מקובר (31) הוא מאייר ומעצב גרפי, בוגר בצלאל שחי ויוצר בתל-אביב. איתמר התחיל לאייר בגיל מאוחר יחסית, אבל הציורים שמופיעים בחשבון האינסטגרם שלו הם מורכבים ומופשטים כאחד, מאופיינים לעיתים בקומפוזיציות עמוסות, ומשקפים סוריאליזם רוחני ומשחק בין ממדים.

מה ההשראה הכי גדולה שלך?

מילים בעלות משמעות, ציטוט משיר/סרט או משפט מספר;  אפילו משהו שנתקלתי בו באינסטגרם. אני מנסה ליצור דברים שיש בהם מידה של מסתורין ואיזו משמעות לא מפוענחת שתיצור סקרנות אצל הצופה, אבל בשביל ליצור משהו כזה אני צריך להמציא עבורי סמלים בעלי משמעות ולהצפין אותם בתוך העבודות שלי.

איפה הכי היית רוצה שיציגו עבודה שלך?

אני בדרך כלל לא אוהב לדבר על חלומות ומטרות רחוקות כדי לא לעשות לעצמי מזל רע. בינתיים אני מאוד מרוצה מהמקומות שיצא לי להציג בהם ומהאנשים שפגשתי בדרך, בייחוד מהתערוכה האחרונה שלי בשבוע האיור, שהציגה ב״מולט״ ביפו.

מה אתה הכי אוהב ליצור?

אני תמיד מנסה לשלב ערכים של תנועה וזרימה בעבודות שלי, ולפתור איזה איזון בקומפוזיציה, למרות העומס והבלגן.

מתי הבנת שזה מה שאתה רוצה לעשות?

חלום הילדות שלי היה להיות שחקן כדורסל. אחרי שהבנתי שאין לי סיכוי למדתי פיזיקה והנדסת חשמל ואפילו עבדתי בתחום תקופה קצרה. אחרי שהבנתי שגם זה לא בשבילי פניתי לעיצוב ואיור בתור 'הברירה האחרונה'. לפעמים אני עדיין שואל את עצמי מה היה רע בלהיות מהנדס ואיך היו נראים החיים שלי אם בצירוף מקרים אחר הייתי ממשיך במקצוע.

אם היית צריך להגדיר את הייחוד שלך, מה הוא היה?

אני חושב שכל יוצר הוא ייחודי באשר הוא. אני כל הזמן אומר לעצמי שאם אני מאמין שאני בן אדם מעניין, ואני יוצר ממקום אותנטי שמייצג אותי ואת הערכים שלי, אז גם היצירה שלי מעניינת.

יש איזה רגע בשבוע או מקום מיוחד שאתה אוהב ליצור בו?

אני בדרך כלל עובד בערב/לילה – גם כי יש לי Day job וגם כי אולי ככה התרגלתי מהלימודים ועוד לא נגמלתי. אני אוהב את השקט של הלילה כי הוא עוזר לי להתרכז, אבל בטווח הארוך אני די בטוח שזה לא בריא.

אם היית יכול להחליף את הכישרון שלך בכישרון אחר במה היית בוחר?

אני לא מאמין שיש דבר כזה 'כשרון', היכולות שלנו נבנות לאט מניסיון החיים ובדרך כלל מהשקעה לאורך זמן. לכן, השאלה שקולה בעיניי ל'האם הייתי רוצה לחיות חיים אחרים שהיו מובילים אותי ליכולות אחרות', והתשובה לכך היא שלא.

מה אתה מאחל לעצמך מבחינה מקצועית בשנה הקרובה?

למצוא איזון טוב יותר בין עומס יתר לבין החרדה שבחוסר יצירה.

איפה אתה רואה את עצמך עוד חמש שנים?

עושה בדיוק את אותו הדבר, בעבור קצת יותר כסף ועם פחות שיערות על הראש.

וזו הפרשנות של איתמר לPerrier:

עורך תחום אוכל

הוסף תגובה

נגישות
עגלת הקניות שלך
0