הלאונג'-בר "וולטר"

חו"ל בלי דרכון

מפגש הפסגה בין מותג הוויסקי המוערך לחלל שמעל למוזיאון הוויסקי בשרונה, מייצר חווית בילוי שלוקחת את חובבי הוויסקי והסיגרים למקום חדש ומפתיע: הלאונג'-בר "וולטר" הוא מקום שעושה חשק להתלבש יפה ולהרגיש קצת חו"ל

יש לא מעט מקומות בילוי בתל-אביב, בטח במתחם "שרונה". יש ברים ומסעדות, מועדונים ודוכני מזון-מהיר, רובם מושקעים, חלקם אפילו מרשימים, אבל יש מעט מאוד מקומות שמצליחים לספק חווית בילוי כה שונה, עד שנדמה שהם בכלל מסיפור אחר, שגרירים מתקופה וממקום אחר שמצליחים לעטוף את המבלים בהווייתם, עד שנדמה כאילו הבילוי מתרחש בארץ אחרת.

אנשים בהלאונג'-בר "וולטר"

יש לא מעט סוגי וויסקי בברים השונים בעיר: אפילו בבר שאינו מוקדש למשקה הנפלא הזה, אפשר למצוא כמה סוגי סינגל-מאלט – ויש כאלה שיתהדרו בעשרות בקבוקים, אבל יש מעט מאוד בקבוקי וויסקי שדי בלגימה אחת מהם כדי להרגיש שאפשר להפסיק את החיפוש (…), ולפעמים קורה שמקום-בילוי שמצליח לספק את חווית הבילוי האולטימטיבית פוגש בסינגל מאלט שמספק את חווית הוויסקי המושלמת.

ה"וולטר" (WALTER) שבקצה מתחם שרונה בתל-אביב, הוא הבן הצעיר והמוצלח מאוד למשפחת מוזיאון-הוויסקי – לצד החלל המרשים של המוזיאון על אלפי בקבוקי הוויסקי שבו ולצד ה-W, המתחם הצעיר והפרוע יותר שלוקח את חווית הוויסקי למקומות שבהם לפחות מנענעים את האגן תוך כדי הלגימה, אם לא למעלה מזה. ואגב "למעלה מזה", אז קצת למעלה מזה, במפלס העליון שמעל שני החללים האלה, נפתח לו ה"וולטר".

ה"וולטר" הוא לאונג' שמוקדש לשני תחומים: סיגרים ווויסקי. הקשר בין השניים הוא הדוק: חלק גדול ממי שיודעים להעריך את הקלאסיקה הסקוטית הם גם מי שפיתחו לעצמם עם השנים גם טעם והבנה בסיגרים ועבורם אין תענוג גדול יותר מלשבת לעת ערב בתוך כורסה נוחה שנעים לשקוע בה בתום יום עבודה מפרך, ליהנות מתפריט-שף מיוחד שנוצר רק עבור ה"וולטר" ואורחיו ומספק מנשנושים קלים ועד מנות-שף של ממש, להצית סיגר, ללגום וויסקי משובח, לנשוף את העשן כלפי מעלה ולדעת שכנראה עשית לפחות משהו אחד נכון בחיים שלך אם ככה נפתח עבורך הערב…

החיבור בין וויסקי לסיגרים נחשב בעבר לחיבור מחוספס משהו, עניין לגברים קשוחים. רק שעם השנים התעדנו גם הוויסקי וגם הסיגרים, יוקרתם עלתה, ההבנה שנדרשת מהחובבים עלתה בהתאם – והתחכום שמתלווה לתחום החל למשוך אליו גם קהלים חדשים ומגוונים שאוהבים את אווירת הלאונג' הנינוחה ואת העובדה שאפשר לגלגל שיחה נעימה ולהפריח עשן על כוסית משקה.

"גלנליווט" הוא הרבה יותר ממותג סינגל-מאלט, הוא אייקון של וויסקי. המזקקה ששוכנת לא הרחק מהעיירה דאף-טאון שמעל נהר הספיי, היא אחת המזקקות המוערכות בתעשייה ונחשבת לפורצת דרך בכל הקשור למערכת היחסים שבין יצרני הוויסקי הסקוטים לממשלת הוד-מלכותה (הוד-מלכותו, בימים ההם) שהביאה למיסוד ייצור הוויסקי בשנות העשרים של המאה ה-19, השנים שבהן הפך הוויסקי ממשקה אתני-מקומי למי שירש את הקוניאק כמשקה של המעמדות הגבוהים באירופה.

אלא שגם מסורת מפוארת צריך לעתים לחדש, ולחידוש האחרון מבית גלנליווט קוראים "סייפר", אחת ההברקות הגדולות של עולם הוויסקי בשנים האחרונות. יצרני וויסקי אוהבים לספר על המוצר שלהם: המים מהנחל הספציפי הזה, הדגנים מהשדה ההוא – והיישון בשילוב של חביות כאלה וכאלה. ובכן, מול כל האינפורמציה המרתקת הזאת החליטו בגלנליווט פשוט לא לומר כלום על הוויסקי החדש הזה, עד כדי כך שמעבר למתחייב בחוק (כמו למשל ציון אחוז האלכוהול על הבקבוק, או תכולתו הכוללת ועוד) לא תמצאו על הבקבוק השחור והמעוצב הזה אפילו מילה אחת: חושבים שאתם מבינים משהו בוויסקי? אדרבא: נסו אתם לייצר את רשמי הטעימה בעצמכם – במקום לקרוא מה שמישהו אחר כתב עליו.

זו הסיבה שגם כאן לא נפרט על טעמי הוויסקי הזה, אלא אולי רק נציין שהוא רב-גוני: טעמיו משתנים לאורך הלגימה באופן שמבדיל בין הארומה לטעמים ולאפטר-טייסט שמתפתח על הלשון גם לאחר הלגימה עצמה. הנה לכם בקבוק שהוא גם נושא לשיחה. ולא רק הטעם: העיצוב השחור והאלגנטי, החריג כל-כך בנוף בקבוקי הוויסקי, הופך את ה"סייפר" למשהו שאתה רוצה לשים בבר הביתי שלך עוד לפני שטעמת…

זה הזמן להניח את כוס הוויסקי על השולחן, את הסיגר במאפרה – ולהביט קצת מסביב: אנשים יפים ולבושים היטב, מנות מעוצבות וטעימות להפליא, מוזיקה רקע ובר שמציע לא רק את ה"סייפר", אלא את כל הסוגים של גלנליווט (…) ולדמיין שאתה בחו"ל: בלי דרכון ובלי בידוק בטחוני, ככה זה כנראה כשמקום מעוצב ומושקע פוגש במותג-על של וויסקי ונוצרת חוויית הבילוי האולטימטיבית.

הצטרף למועדון גלנליווט

 

ניר קיפניס

הוסף תגובה

נגישות
עגלת הקניות שלך
0